Potraviny

Chodiť iba po reštauráciách by zrejme priemerného Slováka zruinovalo (mňa teda určite 🙂 ), a preto stravovanie počas dovolenky v Eraclea Mare kombinujeme s nákupom potravín. Ono, ak by ste aj hneď na apartmáne nevarili, určite budete chcieť raňajkovať a večerať, takže nasledujúce tipy sa Vám určite zídu.

Fór ako ušetriť je jednoduchý a platí paušálne pre všetky turistické destinácie. Nakupujte ako domáci! V Eraclea Mare nájdete dvojo menších potravín a jeden supermarket. Dostanete v nich kúpiť všetko, čo potrebujete. ALE – ak chcete nakúpiť potraviny za naozaj skvelé ceny a navyše zažiť pravú taliansku atmosféru, sadnite do auta a do GPS zadajte ako cieľ cesty Centro Piave v asi 20 kilometrov vzdialenom mestečku San Doná di Piave.


Zväčšiť mapu
Centro Piave je nákupné centrum stredných rozmerov, v ktorom nájdete desiatky obchodíkov, no hlavne veľký COOP, ktorý sa veľkosťou podľa mňa vyrovná bratislavským hypermarketom. Tu na pultoch nájdete skutočné poklady. Ovocie, zeleninu, cestoviny, salámy, syry, jogurty, ryby – to všetko v prvotriednej kvalite a za ceny, ktoré sa Vám miestami budú zdať smiešne.

Len pre porovnanie – tento rok sme vystihli akciu, pri ktorej boli cestoviny Barilla 6x lacnejšie, než keby ste ich kúpili na Slovensku. Omáčky tej istej značky boli 3x lacnejšie, med z pomarančovníkov takisto (vyrobený priamo v Taliansku, žiadne miešané medy z krajín mimo EÚ), rybie konzervy Rio Mare sú rovnako za smiešne sumy.

Určite musíte vyskúšať aj salámy a šunky, ktoré tu nájdete na pultoch. Nebojte sa siahnuť ani po výrobkoch COOP – kvalitou a chuťou predčia väčšinu potravín, ktoré ponúkajú slovenské reťazce.

Keď už budete v Centro Piave, zastavte sa aj v ďalších obchodíkoch, ktoré v tomto centre nájdete. Moja manželka obľubuje najmä Piazza Italia, kde kúpite kvalitné tričká, nohavice, šaty za veľmi nízke ceny. Trendy topánky zase môžete kúpiť v miestnom obchode s topánkami Scarpe & Scarpe.

Centro Piave je skrátka pre našinca hotovou studnicou dobrých nákupov a to nielen potravín

Čerešnička na záver

Každú stredu organizujú v Eraclea Mare večerné trhy. Tie zvyčajne začínajú po šiestej večer, keď sa už všetci vrátia z pláže a idú sa prejsť po Via Dancalia, kde na nich čakajú trhovníci so svojim tovarom. Ak ste milovníkom trhovísk, prídete si tu na svoje, ale čo chcem zdôrazniť je, že medzi trhovníkmi nájdete aj predajcov ovocia a zeleniny. Vyskúšajte ich a neoľutujete! Tento rok sme napríklad jedli tie najlepšie marhule, aké sme doteraz ochutnali. Jedna báseň!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.