Nákupy – outlet

Táto stránka bude zaujímať skôr ženy, ako mužov 🙂 Hoci sa určite chystáte v Eraclea Mare stráviť letnú dovolenku a oddychovať, vyhraďte si jedno popoludnie aj na návštevu Noventy di Piave.

Noventa di Piave je pre miestnych niečo podobné ako pre Bratislavčanov Parndorf. Je to skrátka veľké nákupné outletové centrum, umiestnené na kraji tohto malého mestečka.

Ak pôjdete do Eraclea Mare cestou, ktorou chodievame my, pôjdete práve okolo tohto outletového mini-mestečka (aspoň tam potom ľahšie trafíte 🙂 ). Cesta z Eraclei je však veľmi jednoduchá – opäť stačí zadať do GPS Noventa di Piave – outlet a určite Vás správne navedie. Outlet je asi 10 minút jazdy od Centro Piave, takže ak pôjdete nakupovať potraviny sem, polovicu cesty už budete mať zjazdenú.

Pre Slováka je tento outlet trošku drahší než ten v Parndorfe. Je to však dané aj exkluzívnymi značkami, ktoré tu ponúkajú svoj tovar a určite sa ho oplatí navštíviť a “pokukať” (aspoň tak hovorí moja manželka). Dostanete tu oblečenie, či kabelky, aké na Slovensku buď nekúpite nikdy, alebo prídu tak asi o rok. Svoje zastúpenie tu má aj Puppa Miláno a to je zvyčajne najobľúbenejšia destinácia mojej manželky aj dcéry – vždy si odtiaľ niečo prinesú.

Tvorcovia outletu našťastie mysleli aj na najmenšie deti – uprostred minimestečka umiestnili nádhernú zrekonštruovanú gondolu priamo z Benátok, na ktorej sa môžu decká pobehať, odfotiť a vyskúšať si, aké to vlastne v takej lodičke je.

Okrem gondoly tu však majú aj plnohodnotné detské ihrisko, takže to môžete spraviť tak, ako to robievame my: keď už dcéru omrzí pobehovanie po obchodoch, zoberiem ju na detské ihrisko a vyblázni sa tam, zatiaľčo sa manželka vyblázni pobehovaním po značkových obchodoch 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.