Pláž

Pláž v Eraclea Mare bola jedna z prvých vecí, ktoré nás na tomto letovisku (Taliani mu hovoria Perla Jadranského mora a podľa mňa majú pravdu) jednoducho dostala.

Eraclea-Mare-plaz

Pohľad na pláž a more v Eraclea Mare

Keď sme do Eraclei prišli prvýkrát,naša dcéra mala tri roky a hľadali sme teda pláž, ktorá by bola piesočná, mierne sa zvažujúca a čistá. Toto všetko sme práve v Eraclea Mare našli.

Aby sme to však vzali postupne – pláž sa od Vášho ubytovania bude nachádzať iba čo by kameňom dohodil – väčšina dobrých apartmánov je vzdialená asi 350 metrov od mora (kde zohnať dobré ubytovanie zistíte na stránke Ubytovanie).

Aby ste sa k nej dostali, musíte prejsť pásom píniového lesa (ten je najväčšou pýchou Eraclea Mare a najmä v teplých dňoch je úžasným osviežením – poznáte to: vetrík vanúci od mora, chládok…). Hneď za lesom vkročíte na príjemnú, udržiavanú piesočnatú pláž. Chodníčkom popri mori sa prejdete popri jednotlivých častiach pláže – sú rozdelené vlnolamami asi na 300-metrové úseky a vyberiete si tú, kde sa Vám páči najviac.

Pláž v Eraclea MarePláže sú rozľahlé, prázdne a čisté. Iba pozvoľna klesajú do mora a sú ideálne pre deti

 Pláže v Eraclea Mare sú ideálne aj preto, že nikdy nebývajú preplnené. Cez víkend, keď majú miestni Taliani voľno sa Vám stane, že uvidíte pláže o niečo plnšie a v mori desiatky ľudí, nikdy však nebudete mať problém, že by ste nenašli voľné miesto na pláži, alebo že by boli všetky ležadlá a slnečníky obsadené.

Pláž a ležadlá v Eraclei MareLežadiel a slnečníkov je vždy dostatok a môžete si ich prenajať na pláži. Ale – nemusíte

Cez týždeň sú pláže v Eraclea Mare takmer vyprázdnené. Nájdete tu takmer výlučne miestnych dovolenkárov, no a keďže je Eraclea malé letovisko, miesta budete mať na pláži aj v mori habadej. Neraz sa mi stalo, že sme prišli na pláž a v celom bazéne medzi dvoma vetrolamami bolo dokopy päť a pol človeka.

Ležadlo a slnečník spravidla v cene ubytovania nemáte – môžete si ho však bez problémov na pláži prenajať. Výhodou je, že si ho zaplatíte iba na tie dni, keď ich reálne chcete a využijete. Popravde, my sme to však vždy riešili inak: v obchodíku (“tutto per la spiagga” 🙂 ) sme si kúpili ležadlo za 4 eurá, položili sme si ho čo najbližšie k moru, zložili sme tam veci a besnili sa v mori, čo sa len dalo.

Už som spomínal, že Eraclea Mare je najmä pokojné letovisko pre rodinnú dovolenku s deťmi a pre tých, ktorí si chcú naozaj oddýchnuť a toto stopercentne platí aj na pláži v Eraclea Mare. Jedinou vecou, ktorú tam budete počuť je zvyčajne veselý džavot detí – v taliančine, nemčine, slovenčine, češtine, prípadne vo francúzštine.

Aj v roku 2018 dostali pláže v Eraclea Mare ocenenie “Bandiera Blu” (čiže v preklade Modrá vlajka). Toto ocenenie získavajú len tie pláže, ktoré dosahujú najvyšší štandard, čo sa týka čistoty. Najmä domácim Talianom naznačuje, že pláž, ktorá sa pýši Modrou vlajkou je vhodná na kúpanie a nemusia sa báť vojsť do mora a vyčľapkať sa v ňom 🙂

V roku 2018 prešli pláže v Eraclea Mare príjemnou rekonštrukciou. Pribudlo niekoľko nových spŕch, vynovili sa chodníčky, všimol som si aj viacero nových ihrísk najmä pre menšie deti. Je vidieť, že Talianom na pláži záleží a pekne si ju “ofukujú”, aby si ju mohli užívať čo najviac.

Ceny za plážový set (dve lehátka plus slnečník) sa v roku 2018 pohybovali od 15 do 19 eur, v závislosti od toho, ktorého poskytovateľa plážových setov ste si vybrali. Všimol som si, že ak ste merali cestu trošku ďalej od hlavnej plážovej tepny (pri reštaurácii Miramare zabočiť vľavo a prejsť cca 200 metrov), ceny o niečo klesli :-).

5 komentárov k “Pláž”

 1. Dobrý deň, my ideme v júni 2017, bývať budeme v Hermitage 4. Chcem sa opýtať, v prípade ak by bolo more ešte chladné, je tam možnosť kúpania aj v nejakom verejnom bazéne? Napríklad v kempe?

  Ďakujem za odpoveď.

  Boldiš

  1. Dobrý deň,

   Hermitage 4 sú výhradne apartmány bez bazénov (v letovisku sú ubytovania aj s bazénmi, v ponuke ich má aj Massimo – napríklad Residence Ginestra je s bazénikom priamo pri apartmáne).

   My to riešime tak, že ak sa nám nechce ísť do mora, skočíme do aquaparku, kde je tých bazénov niekoľko. Na výber máte aquapark v Caorle a aquapark v Lido di Jesolo – obidva sú vzdialené cca 10-15 km od Eraclea Mare a atrakcií je tam naozaj veľa 🙂

  1. Lehátka so slnečníkmi sa dajú prenajať na 1 deň až 1 týždeň (ak si dobre pamätám) a myslím, že pri dennom prenájme sa začínajú ceny na cca 10-15 eurách.

   Pre tých, ktorí lehátka so slnečníkmi oželejú je ešte pred lehátkami nachystaná pláž, kde sa môžu rozložiť s uterákmi aj vlastnými slnečníkmi – na väčšine pláže to nikomu neprekáža 🙂

 2. Práve sme sa vrátil z Eracle Mare. Všetko super. PS. komáre – o nič horšie ako Chor alebo Gre. Takže bez problémov. Dobrá voda, príjemný ľudia (neporovnateľné s Chor.)super jedlo, dobré počasie, príjemná vod. Ďakujeme za všetky informácie Domom😄.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.