Benátky

Opísať Benátky a ich krása na jednej stránke fanpage je nemožné. A nie je to ani mojim cieľom. Stačí iba povedať, že ak ste už Benátky navštívili, je Vám jasné, o čom hovorím a ak nie, potom do sa do Benátok určite musíte skôr, či neskôr vybrať.

Benátky sú skrátka zážitok na celý život.

Jedna návšteva tohto mesta na vode navyše určite nestačí – naša rodina má tendenciu vracať sa sem zas a znova, objavovať nádherné zákutia Benátok a ďalších ostrovov v Benátskej lagúne: starodávneho Torcella, farebného Burana, či rozmarného benátskeho Lida.

Aby sme sa však vrátili späť na zem – z Eraclei Mare to máte do Benátok necelú hodinku a určite odporúčam toto mesto navštíviť.

My sme vyskúšali 2 možnosti, ako sa tam dostať – buď vlastným autom, alebo v rámci zájazdu autobusom, ku ktorému Vám predajú lístky priamo v Eraclea Mare.

Najprv k tomu autobusu: Lístok stál tento rok (čiže v roku 2013) 20,4 eura pre dospelého a máte v ňom zabezpečenú dopravu autobusom do Punta Sabbioni, prevoz loďou na Námestie svätého Marka v Benátkach a samozrejme cestu späť. Výhoda je, že sa nemusíte starať o šoférovanie, parkovanie a všetko ostatné, jednoducho nastúpite na autobus, poplavíte sa loďkou a dostanete sa do Benátok.

Ak využijete túto možnosť, odporúčam sa zastaviť v prístave Punta Sabbioni (tam budete presadať na loď do Benátok) na hamburger v takom malom bufetíku so žltou strechom. Skúste z ich ponuky Hamburger Bismarck za 3,4 eura – je to síce kalorická bomba ako lusk, ale bože, tá chuť 🙂 No, čo Vám poviem, chutilo mi veľmi…

Druhá možnosť, ako sa dostať do Benátok je vlastné auto. My sme viac využívali túto možnosť, pretože v tej chvíli nie ste obmedzovaní žiadnym pevným termínom a v Benátkach zostanete ako dlho chcete. Najlepšie zaparkujete na ostrovčeku Tronchetto (stačí zadať Tronchetto ako cieľ do GPS a spoľahlivo Vás tam navedie) – keď prejdete most na ostrovy, zahnete doľava ešte pred Piazzale Roma a ste tam.

Po zaparkovaní vyjdete z garáže, kúpite si lístok na miestnu MHD (samozrejme, žiadne autobusy, ale člny) a môžete sa vyvážať po Benátkach čo Vám srdce ráči. Vozenie na gondole má síce svoje čaro, ale 80 eur za hodinové vozenie na loďke sa mi osobne zdalo priveľa a z člna, ktorým budete chodiť po Benátkach si vychutnáte Grand Canal takmer rovnako.

2 komentáre k “Benátky”

    1. Jeden lístok na MHD, ktorou sú v Benátkach práve člny, stojí 7 eur. Na jednorazový lístok je to celkom dosť, preto my zvyčajne využívame celodenný (prípadne 2,3 denný lístok v závislosti od toho, ako dlho sme v Benátkach) lístok, ktorý stojí asi 20 eur, no jazdíte neobmedzene všetkými člnmi aj do vzdialenejších kútov benátskej lagúny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.