Aktivity v okolí

Hoci je Eraclea Mare malé a pokojné prímorské letovisko, v jeho okolí sa určite nebudete nudiť. Popravde, my sme veľmi ocenili pokojnú, oddychovú atmosféru Eraclei a aj preto sa tam radi vraciame.

Keď sme sa však rozhodli, že by sme namiesto vylihovania na pláži radi niečo nové videli, spoznali a zažili, jednoducho sme sadli do auta a vydali sme sa na poznávacie zájazdy po okolí.

A že je čo v okolí vidieť a zažiť, to je skrátka fakt. Ak ste navyše už niekedy dovolenkovali v Caorle, či v Lide di Jesolo a ste podobné typy ako my, nasledujúce nápady na výlety možno pre Vás nebudú novinkou, ale skôr príjemnou spomienkou, či lákadlom na najbližšiu dovolenku.

Začnime však Eracleou Mare.

Aktivity v samotnom letovisku sú obmedzené jeho veľkosťou. Vaše deti (predpokladám, že hľadáte rodinnú dovolenku pri mori tak, ako my) si určite užijú vláčik, ktorý jazdí cez leto každý deň asi tak od pol deviatej večer až približne do polnoci. Jeden lístok naň stojí 2 eurá a vláčik Vás prevezie cez celú Eracleu.

Rovnako pre deti sú určené koníky – ak budete pokračovať po Via Dancalia smerom ku campingu Portofelice, či Caorle, asi po 10 minútach chôdze sa dostanete k milému jazdeckému klubu, kde majú niekoľko koníkov pripravených na jazdenie pre deti. V roku 2012 pripravili “koníčkari” pre turistov aj ďalšiu atrakciu – v koči so zapriahnutým koníkom Vás povozia tiež po celej Eraclei Mare. Neviem, či je táto jazda s koníkmi každoročnou atrakciou, pretože tento rok sme koč nevideli, ale pravdou je, že po ôsmej sme už veľmi nos z apartmánu nevyťahovali, keďže sme boli na dovolenke s mini-bábinkom.

Uprostred Eraclei Mare na malom námestíčku (“uprostred” znamená cca 5 minút chôdze takmer odvšadiaľ – z pláže, z apartmánu… čo je veľmi fajn, pretože sa zbytočne nenachodíte) má svoje kolotoče rozložené kolotočiar Majky. Najmä menšie deti sa na jeho dvoch kolotočoch a jednom vláčiku dokážu dokonale vyblázniť. Žetóny na jazdu si kupujete u Majkyho, alebo jeho dvoch detí, ktoré mu pomáhajú a čím viac žetónov kúpite, tým lacnejšie ich dostanete.

Skrátka a dobre, ak sa chystáte do Eraclea Mare prvýkrát a pôjdete len na týždeň (osobne Vám odporúčam ísť radšej na dva týždne – nebudete ľutovať), už v samotnom letovisku budete mať o zábavu postarané.

A to som ešte nespomenul píniový les a Lagúnu Smrti, na ktorú sú miestni obzvlášť hrdí.

Ak plánujete navštíviť historické miesta, určite neobíďte Benátky – tie skrátka trebav vidieť.

Najlepšiu pekárničku v okolí a rovnako tak najlepšiu grenatínu zase nájdete v blízkom Caorle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.