Strava

Nebojím sa priznať, že jedlo je jedným z hlavných dôvodov, prečo Eraclea Mare miluje celá naša rodina 🙂

Každý rok sa na dva týždne premeníme na takých malých Lukulov a talianske jedlo si poriadne užívame. Ovocie tu naozaj chutí ako ovocie, zmrzlina je zmrzlinou, zeleninu Vám Vaše deti určite neodmietnu a o šunkách, či syroch škoda čo i len hovoriť.

V podstate máte pri stravovaní 2 možnosti – buď sa prestravujete v reštauráciách, alebo si nakúpite suroviny a čo-to zbastlíte v kuchyni. Každý apartmán, rezidencia, či vila (pozrite sekciu Ubytovanie) je plne vybavená tak, aby ste mohli variť akékoľvek jedlo. My sme zvolili taký spôsob, že tieto dve možnosti vždy kombinujeme.

To znamená, že ak máme chuť sa vyvaľovať na pláži, prípadne ideme na výlet, tak nevaríme, ale zbehneme do niektorej z našich odskúšaných reštaurácií, prípadne si donesieme niečo pod zub priamo na apartmán. No a keď máme čas a moja manželka chuť, vytiahneme z chladničky a z poličiek pravé talianske suroviny a užijeme si taký malý raj na zemi 🙂

Najvtipnejšie na tom celom je, že strava v Eraclea Mare vychádza cenovo porovnateľne so Slovenskom (žijem v Bratislave, čiže porovnávam to s bratislavskými cenami), častokrát dokonca aj lacnejšie.

Ešte raz však zdôrazňujem – kvalita jedla sa, bohužiaľ, s tou, na ktorú ste zvyknutí u nás nedá ani len porovnať.

Poďme však na konkrétne príklady:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.